---------------------------------------------------------------------------------------------- Tracking Code: Standard (Asynchronous) ----------------------------------------------------------------------------------------------

ClosureFast™

 

V súčasnosti rastie preferencia miniinvazívnych zákrokov spojených s uzavretím chorej žily. Najnovšou metódou na liečbu kŕčových žíl, ktorá je v špecializovaných centrách dostupná aj na Slovensku, je terapia ClosureFast. Systém ClosureFast uzatvára kŕčové žily kontrolovaným prísunom tepla.

Systém ClosureFast uzatvára kŕčové žily kontrolovaným prísunom tepla.

Úľava do 2 dní

Menej bolesti

Menej komplikácií

Menšia ekchymóza

Preukázaný účinok

AKO TO FUNGUJE?

Zákrok ClosureFast sa vykonáva ambulantne. Použitím ultrazvuku lekár zavedie katéter do postihnutej žily cez malý otvor v koži. Malý katéter privádza do žilovej steny teplo, čím sa stena zmrští a žila sa uzavrie. Po uzavretí chorej žily sa krv presmeruje do okolitých zdravých žíl.

Jednorazový katéter sa zavedie do žily

Kontrolovaný prísun tepla žilu zmrští

Po vytiahnutí katétra sa žila uzavrie

6

Po zákroku sa na miesto zavedenia umiestni jednoduchý obväz a môže sa aplikovať aj doplnková kompresia pre lepšie hojenie. Váš lekár vám môže odporučiť prechádzky a upozorniť vás, aby ste sa na istý čas zdržiavali dlhého státia a namáhavých činností. Pacienti sa vráti ak bežným činnostiam v priemere do niekoľkých dní.

SKÚSENOSTI A VÝSLEDKY

Menej bolesti

Väčšina pacientov hlási len miernu alebo žiadnu bolesť počas zákroku ClosureFast.   Komparatívna multicentrická štúdia tiež preukázala, že zákrok ClosureFast sa spája so štatisticky nižším výskytom bolestí, podliatin a komplikácií ako endovenózna laserová ablácia 980 nm laserom.

Rýchlejšia regenerácia

Pacienti podstupujúci zákrok ClosureFast sa môžu vrátiť k bežným činnostiam rýchlejšie ako pacienti, ktorí podstúpia klasickú chirurgickú alebo laserovú abláciu. V prípade zákroku ClosureFast sa priemerný pacient zvyčajne vráti k bežným činnostiam do niekoľkých dní.   V porovnaní s endovenóznou laserovou abláciou 980 nm laserom hlásia pacienti podstupujúci zákrok CosureFast až štvornásobne rýchlejšie zlepšenie kvality života.

Preukázaný účinok

Väčšina pacientov hlási viditeľné zlepšenie symptómov do jedného alebo dvoch týždňov po zákroku. Väčšina pacientov tiež hlási obmedzené až žiadne zjazvenie, podliatiny alebo opuch po zákroku s použitím katétra ClosureFast.

Menej komplikácií

Na rozdiel od chirurgickej ablácie, pri ktorej sa vykonávajú rezy v oblasti slabín a lýtok, pri zákroku ClosureFast sa urobí len jeden malý rez v mieste zavedenia. Tento minimálne invazívny prístup znižuje pravdepodobnosť výskytu bolesti a podliatin spojených s chirurgickou abláciou.

5

5

7

5

6

 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Instagram Icon

Liečba kŕčových žíl.

Obsah tejto webovej lokality a všetky uvedené informácie slúžia len pre vašu informáciu a nemôžu v žiadnom prípade nahradiť odborné zdravotné poradenstvo, diagnostiku ani liečbu. Príbehy pacientov sú osobnými skúsenosťami špecifickými pre konkrétneho pacienta. Reakcie na liečbu sa môžu u jednotlivých pacientov líšiť. Informácie o diagnóze a liečbe vždy prekonzultujte so svojím lekárom a uistite sa, že im rozumiete a dôsledne ich dodržiavate. Odmietame zodpovednosť za prípadné ujmy alebo škody priamo alebo nepriamo spôsobené alebo údajne spôsobené informáciami uvedenými na tejto webovej lokalite. Zoznamy indikácií, kontraindikácií, predbežných opatrení, výstrah a možných nežiaducich účinkov nájdete na tejto webovej stránke v sekcii Často kladené otázky.

 1. Morrison N. et al, Randomized trial comparing cyanoacrylate embolization and radiofrequency ablation for incompetent great saphenous veins (VeClose). Journal of Vascular Surgery. 2015.

 2. Proebstle TM et al, The European multicenter cohort study on cyanoacrylate embolization of refluxing great saphenous veins. Journal of Vascular Surgery. 2014.

 3. Amleida JI et al, Two-year follow-up of first human use of cyanoacrylate adhesive for treatment of saphenous vein incompetence. Phlebology: publikované online 30. marca 2014.

 4. Criqui, M. H., Denenberg, J. O., Langer, R. D., Kaplan, R. M., & Fronek, A. (2013). Epidemiology of Chronic Peripheral Venous Disease. In J. J. Bergan & N. Bunke-Paquette (Eds.), The Vein Book (pp. 27-36). New York, NY: Oxford University Press.

 5. Almeida JI, Kaufman J, Göckeritz O, et al. Radiofrequency endovenous ClosureFast versus laser ablation for the treatment of great saphenous reflux:
  a multicenter, single-blinded, randomized study (RECOVERY Study). J Vasc Interv Radiol. 2009;20:752-759.

 6. L. H. Rasmussen, M. Lawaetz, L. Bjoern, B. Vennits, A. Blemings and B. Eklof, Randomized Clinical Trial Comparing Endovenous Laser Ablation, Radiofrequency Ablation, Foam Sclerotherapy and Surgical Stripping for Great Saphenous Varicose Veins. British Journal of Surgery Society Ltd., Wiley Online Library, www.bjs.co.uk, March 15, 2011.

 7. LurieF, Creton D, Eklof B, Kabnick LS, Kistner RL, Pichot O, et al. Prospective randomized study of endovenous radiofrequency obliteration. (Closure procedure) versus ligation and stripping in aselected patient population (EVOLVeS Study). J Vasc Surg 2003;38;2:207-14

 8. Hinchliffe RJ, et al. A prospective randomised controlled trial of VNUS Closure versus Surgery for the treatment of recurrent long saphenous variscose veins. Eur J Vasc Endovasc Surg 2006 Feb;31;2:212-218